Новости компании УкрАвтотрансЛогистика

Щодо обов’язку перевізника протягом 3-х годин після пред’явлення товарів в місці прибуття на території Російської Федерації здійснити операції пов’язані з розміщенням товарів на склад митного органу або їх декларуванням

Згідно із роз’ясненням Федеральної митної служби РФ з вказаного питання (лист ФМС від 14.04.2011 р. № 18-12/17189) перевізник повинен зробити наступне.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 160 Митного кодексу Митного союзу (МК МС) по прибуттю на територію Митного союзу перевізник або інша зацікавлена особа зобов’язана протягом трьох годин після пред’явлення товарів у митниці призначення здійснити операції пов’язані з розміщенням товарів на тимчасове зберігання або їх декларуванням відповідно до заявленої митної процедури. Це означає, що перевізник самостійно після реєстрації факту прибуття у митниці призначення повинен протягом 3-х годин звернутись до посадової особи митного органу та подати необхідні документи для прийняття рішення про розміщення товару на склад або його подальше декларування.

За порушення порядку розміщення товарів на склад тимчасового зберігання встановлена адміністративна відповідальність за ст. 16.14 КпАП РФ – «Нарушение порядка помещения товаров на хранение, порядка их хранения либо порядка совершения с ними операций», що тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб від 5 000 до 20 000 рублів. Федеральна митна служба РФ наголошує, що зобов’язання по виконанню митних операцій в першу чергу покладено на перевізника.

Однак, ці обов’язки можуть переходити і до інших осіб, зокрема власника СТЗ або брокера (представника вантажоодержувача), якщо це передбачено договором на перевезення чи про це зроблена відмітка у товарно-супровідних документах. В такому випадку за невиконання обов’язків визначених ч. 4 ст. 160 МК МС суб’єктом правопорушення буде особа, яка відповідно до умов договору повинна була здійснити операції з товарами.

З метою виключення фактів безпідставного притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 16.14 КпАП РФ митні органи повинні фіксувати точний час пред’явлення товарів в місці доставки, встановлювати осіб, які є відповідальними за виконання митних операцій, наявність СТЗ та інші обставини.

Адміністратор

22.01.2021
З 19 січня 2021 року всі водії, які подорожують з Великобританії до Ні...
22.01.2021
ДСБТ звертає увагу перевізників: ліцензіат зобов’язаний повідомляти у ...
15.01.2021
нформуємо, що відповідно до інформації від Міністерства інфраструктури...
21.12.2020
Спілка звернулась до Мшнінфраструктури з проханням терміново перевести...
18.12.2020
На сайті Мінінфраструктури України оприлюднений наказ від 10.12.2020 №...